PIATA de Fotografie - Forum FOTOGRAFIE
Forum-ul in care ne intalnim sa discutam despre fotografie.
|
Lista Forumurilor Pe Tematici
|
PIATA de Fotografie - Forum FOTOGRAFIE | Reguli | Inregistrare | Login
POZE PIATA DE FOTOGRAFIE - FORUM FOTOGRAFIE
Nu sunteti logat.
|
Nou pe simpatie: Stefania23 pe Simpatie.ro
 | Femeie 24 ani Dolj cauta Barbat 25 - 46 ani |
|
piatadefotografie
Administrator
 Din: Romania
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 1168
|
|
Dupa ce Nikon a lansat modelele D3000 si D5000 iata ca nici Pentax nu sta cu mainile in san si lanseaza noul model Pentax K-x.
Pentax K-x reprezinta noul model de DSLR din clasa entry-level insa cu niste facilitati destul de avansate pentru aceasta clasa.
Senzorul CMOS (23.6 x 15.8 mm) captureaza imagini la o rezolutie de 12,4 Mpx, 11 puncte de autofocus, Live View, filmare HD, ISO 200-6400 in modul manual cu o extensie in boost de la 100-12800, timpul declansatorului poate fi reglat de la 30 de secunde pana la 1/6000 parti dintr-o secunda.
Pe langa aceste facilitati noul model cunoaste 20 de limbi si are numeroase efecte de post procesare: • B&W • Sepia • Color • Soft • Illustration • HDR (3 tipuri) • Slim • Brightness • Toy Camera • High Contrast • Soft • Star Burst • Retro • Miniature • Fish Eye • Extract Colour • Base Tweaking • Custom
Dimensiunile noului model sunt destul de reduse 122.5mm x 91.5mm x 67.5mm si cantareste 515 g. Acesta va fi disponibil in doua culori de baza alb si negru si doua culori pentru editiile speciale rosu si bluemarine.
Pentax K-x va fi disponibil pe piata din luna Octombrie a.c. la un pret pentru kit-ul cu obiectivul 18-55mm DA de aporximativ 450 euro.
Sursa: fotopedia.ro
_______________________________________ BLOG. Click aici! ||NEW PHOTO||
|
|
| pus acum 16 ani |
|