PIATA de Fotografie - Forum FOTOGRAFIE
Forum-ul in care ne intalnim sa discutam despre fotografie.
Lista Forumurilor Pe Tematici
PIATA de Fotografie - Forum FOTOGRAFIE | Reguli | Inregistrare | Login

POZE PIATA DE FOTOGRAFIE - FORUM FOTOGRAFIE

Nu sunteti logat.
Nou pe simpatie:
Stefania23 pe Simpatie.ro
Femeie
24 ani
Dolj
cauta Barbat
25 - 46 ani
PIATA de Fotografie - Forum FOTOGRAFIE / Pentax/Samsung / Pentax K-x, primul tau DSLR nu trebuie sa fie negru Moderat de astebanis, foto01
Autor
Mesaj Pagini: 1
piatadefotografie
Administrator

Din: Romania
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 1168
Dupa ce Nikon a lansat modelele D3000 si D5000 iata ca nici Pentax nu sta cu mainile in san si lanseaza noul model Pentax K-x.




Pentax K-x reprezinta noul model de DSLR din clasa entry-level insa cu niste facilitati destul de avansate pentru aceasta clasa.

Senzorul CMOS (23.6 x 15.8 mm) captureaza imagini la o rezolutie de 12,4 Mpx, 11 puncte de autofocus, Live View, filmare HD, ISO 200-6400 in modul manual cu o extensie in boost de la 100-12800, timpul declansatorului poate fi reglat de la 30 de secunde pana la 1/6000 parti dintr-o secunda.

Pe langa aceste facilitati noul model cunoaste 20 de limbi si are numeroase efecte de post procesare:
• B&W
• Sepia
• Color
• Soft
• Illustration
• HDR (3 tipuri)
• Slim
• Brightness
• Toy Camera
• High Contrast
• Soft
• Star Burst
• Retro
• Miniature
• Fish Eye
• Extract Colour
• Base Tweaking
• Custom

Dimensiunile noului model sunt destul de reduse 122.5mm x 91.5mm x 67.5mm si cantareste 515 g. Acesta va fi disponibil in doua culori de baza alb si negru si doua culori pentru editiile speciale rosu si bluemarine.

Pentax K-x va fi disponibil pe piata din luna Octombrie a.c. la un pret pentru kit-ul cu obiectivul 18-55mm DA de aporximativ 450 euro.

Sursa: fotopedia.ro


_______________________________________
BLOG. Click aici! ||NEW PHOTO||

pus acum 16 ani
   
Pagini: 1  

Mergi la