PIATA de Fotografie - Forum FOTOGRAFIE
Forum-ul in care ne intalnim sa discutam despre fotografie.
|
Lista Forumurilor Pe Tematici
|
PIATA de Fotografie - Forum FOTOGRAFIE | Reguli | Inregistrare | Login
POZE PIATA DE FOTOGRAFIE - FORUM FOTOGRAFIE
Nu sunteti logat.
|
Nou pe simpatie: barbyDana Profile
 | Femeie 25 ani Bacau cauta Barbat 28 - 46 ani |
|
pasareyo
Membru nou
 Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 7
|
|
foto realizata cu Sony A230 obiectiv Prinzflex M42 135mm
pe aceasta cale va salut pe toti intrucat sunt membru nou.
Astept comentarii daca exista. multumesc.
later edit: scuze pt dublu post. nu s-a incarcat fotografia....
Modificat de pasareyo (acum 15 ani)
_______________________________________ Fotografia = Oglinda Vietii
|
|
| pus acum 15 ani |
|
pasareyo
Membru nou
 Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 7
|
|
deci, poza.
sper sa mearga.
50.7KB
_______________________________________ Fotografia = Oglinda Vietii
|
|
| pus acum 15 ani |
|
pasareyo
Membru nou
 Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 7
|
|
deci, poza.
sper sa mearga.
_______________________________________ Fotografia = Oglinda Vietii
|
|
| pus acum 15 ani |
|
has
Moderator
 Din: bacau
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 1758
|
|
bun venit! nu voi incepe prin a enumera toate defectele sau calitatile! e prima postare asa ca nu vreau sa te sperii  dar: pentru titlu atmosfera nu e potrivita! as sugera un parc sau un loc mai deschis unde sa poti prinde subiectul (in cazul tau persoana cu dizabilitati izolata prin indiferenta celorlalti) in antiteza cu restul .... cu cei ce il chinuie! aici nenea asta poate fi cineva cu entorsa sau orice temporar! poti cauta ceva cu impact mai puternic! gen carucior cu rotile sau carje! legat de compozitie iti voi sugera sa sapi putin prin paginile forumului si vei descoperi multe linkuri autatoare!  lumina buna si asteptam urmatoarele cadre!
|
|
| pus acum 15 ani |
|
pasareyo
Membru nou
 Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 7
|
|
multumesc pentru comentariu.
ca sa fiu mai bine inteles, referitor la titlu am sa enumar cateva aspecte datorita carora am denumit astfel fotografia.
chinuiti: prin acest cuvant am vrut sa scot in evidenta conditia pensionarilor din tara noastra, care practic sunt chinuiti de conditiile grele din sistemele de sanatate si de asigurari sociale, pensie, batranete. practic batranelul din imagine este o victima a managementului prost al conducatorilor nostrii. in cateva cuvinte pot spune ca am definit si cuvantul societate.... care din pacate din fotografie o pot considera bolnava, indiferenta prin care unii oameni trateaza problema batranilor, astfel distrug o strada pe care cu greu isi puteau gasi drumul oamenii in varsta, acum le este aproape imposibil prin indiferenta celor ce lucreaza acolo sa-si mai gaseasca drumul....
multumesc.
_______________________________________ Fotografia = Oglinda Vietii
|
|
| pus acum 15 ani |
|
prophetutz
Senior
 Din: Cisnădie
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 802
|
|
Bun venit!
Vad asa : Un varstnic venind spre mine.Poate sa fie suparat, plictisit, manios, pentru ca nu-i citesc expresia cu usurinta. Legat de incadrare. faptul ca el este pionul principal in compozitie e oricum evident insa incadrarea de genul acesta-l tine pe loc, si-l banalizeaza vizual. Nu are adancime , nu are directie de deplasare. Oprit pe loc. El nu este ax pentru un decor cu elemente de simetrie ca sa capete sens optiunea ta, de aceea creeaza-i suflul jucandu-te cu pozitionarea lui, chiar cu perspectiva prin unghiul abordat. Acele masini, blocuri in spate incarca compozitia, fara a contribui cu ceva la detasarea subiectului sau la amplificarea trasaturilor acestuia. Faptul ca surprinzi un batranel cu a carui suferinta empatizezi nu salveaza compozitia de la inec. Ce vad aici nu e destul pentru a comunica sentimentele tale vizavi de precaritatea lui, a societatii in care ne invartim. Spor!
_______________________________________ Cautarea, perpetuă constatare
|
|
| pus acum 15 ani |
|