Nu ma supar ,nu am de ce avnd in vedere ca pretul de magazin e 2600 iar eu cer 1700 mi se pare un pret corect iar ca obiectiv pot spune si eu l-am testat iar culorile redate sunt superbe,are un macro excelent , dupa ce il inchizi cu o treapta e ff sharp,iar plaja focala e utilizabila in viata de zi cu zi .numai bine la toate lumea si spor la fotografiat :) .atasez si o poza trasa cu el de dimensiune mica
30.06.2009
21.9KB
vreau si eu parerea voastra cu privire la fotografiile mele ...........bune sau rele
19.01.2011
45.4KB
sunt nou pe'aici... deci fiti duri:P
20.05.2010
29.3KB
oglinda
09.03.2010
38.4KB
sper ca se incadreaza in tematica acestui concurs :)
este un copac inflorit asaltat de copii in una din putinele zile calduroase de la Brasov din aceasta primavara.
22.04.2011
95.8KB
Ceva de genu` :D Sper ca nu te`ai suparat ca am umblat putin la ea !
24.08.2010
19.8KB
...
Nicu
16.07.2010
46.8KB
Padurea...
10.12.2008
24.5KB
Este facuta iarna asta, prin februarie, degerand si abia reusind sa manuiesc camera :) :dinti:
01.04.2009
24.8KB
O poza realizata la ora 7:00 aproape de Balea Lac.
20.05.2009
47.8KB
2. "Incornoratii"
15.06.2009
55.1KB
Pentacon Meyer Lydith 30mm F 3,5 ,montura M42 ,superangular de top cu optica si mecanica impecabile.
In clasamentul celor mai bune obiective superangulare germane tehnologie Carl Zeiss.
pret 250 ron
vezi foto,detaliile si oferta la zi aici
BUCURESTI
tel 0725630660 vodafone,0747328915 orange
id mess: hashstanley
14.06.2011
10.3KB
Eu am numit-o "Rauri"
Stiu ca nu prea bate cu subiectul initial!
01.01.2009
26KB
rustic
11.08.2009
54.5KB
ceata si chiciura
23.12.2011
47.1KB
Manastirea din Barsana; tot Fuji fine pix S9500
02.09.2009
59.1KB
A MAI RAMAS DOAR TAMRON-UL !
TAMRON 17-50 2.8 stare foarte buna,sub 6 luni de utilizare
,capace,cutie,parasolar --- 1150 ron
TEL. 0727.97.07.97 SAU 0768.049.096
V A N D U T TOT
17.12.2009
35.8KB
si in viziunea mea, tot apa e cea care da vitalitate.
"prospetime"
08.06.2009
64.3KB
Renasterea poate insemna orice,nu numai vlastare noi sau frunze verzi....si cind te indragostesti renasti ...
25.04.2010
38.1KB
Da, e trasa din portbagajul altei masini; folosesc un Nikon D300. Inca una.. (tot Honda) :)
12.12.2009
27.7KB
4 mi-a atras atentia cu mentiunea de mai jos si mi-ar fi placut sa stepti si aparitia unei barcute pe lac sau sa folosesti un alt unghi astfel incat sa vedem ceva pebanca din spate.
02.12.2009
54.6KB
hunting
20.05.2010
42.6KB
Colti de-argint...
20.01.2009
43.5KB
vointa, noi avem.
07.07.2009
67.3KB
critici,sfaturi?
18.01.2010
45.8KB
mic da rau...
23.06.2009
68.8KB
Piatra Craiului
11.06.2009
30KB
foto 4 :)
06.11.2009
40.4KB
1. "Popas"
15.06.2009
40.9KB
Apa
30.06.2009
31.7KB
o incercare :
"Contrast"
20.01.2011
21.2KB
asa era original
06.08.2009
25.8KB
High tot timpul!
(Nu la droguri)
Ci doar la INALTIME !!!
01.08.2009
29.8KB
Prefer varianta de crop a lui Has.
In original sunt doua zone care par cam goale, stanga sus si stanga jos.
in alta ordine de idei, prefer varianta color desi nici cea BW nu e rea.
Atentie totusi la prelucrare, culorile din varianta originala imi par putin sterse, ar merge ceva mai vii, este totusi natura... natura ar trebui sa inspire fericire, voiosie...
imi permit sa pun o prelucrare a imaginii color
P.S. florin: fii atent ca ai pe senzor o mare pata, pe linia mediana putin in partea stanga
13.06.2009
23.5KB
De cand m-am inscris, mi-a ramas agatata aceasta imagine, as fi vrut sa fac comentariu la vremea aceea (ei, nu a trecut chiar atat de mult timp), nici nu stiam prea multe, am mai prins cateceva din zbor si culmea mai vin si cu idei.
Nu stiu daca am facut cine stie ce, ramane sa-mi spuneti...oricum, mai incerc, mai incerc...:D
Catalina, don't be upset with me! =)
03.06.2009
25.1KB
nikkor 70-300 vr NOU
--- DETALII COMPLETE
nikkor 70-300 vr- stabilizare imagine,nou nefolosit,la cutie -1500 ron
pachetul include manual,certificat garantie,husa,capace,parasolar.
NU MA INTERESEAZA SCHIMBURI
TELEFON 0727.97.07.97 SAU 0768.049.096
05.08.2009
11.8KB
realizata cu Fuji fine pix S9500
02.09.2009
34KB
Ma bucur sa aud ca se mai cumpara si altceva decat "Canikon". :hi:
nu vreau sa-mi ridic in cap toata masa de proprietari de nikon sau canon....dar am impresia ca aici,la achizitionarea unei camere foto e ca si cu masinile.....multi spun si ei chiar cred ca daca nu ai o masina nemteasca degeaba ai mai cumparat altceva....eu nu am masina germana si nici nu vreau asta.ceea ce am e mai mult decat buna....am un ford focus sedan,tdci cu motor de 1,8 l.... :) dar sa revenim la domeniul foto.am citit si am rascitit aproape tot ce era scris pe forumurile foto .am facut asta timp de 3 luni inainte de achizitionare.mai mult,am vazut si sony alpha 200 si nikon d60 in acelasi loc si le-am probat in mana.de departe sony alpha la capitolul ergonomie sta mai bine.cat despre calitatea imaginilor trase nu e nici un aparat "the best".asa cum canikon au modele de varf,asa si sony are modele precum alpha 200,alpha 300,alpha 350,alpha 700 si nu in ultimul rand alpha 900.......haideti sa recunoastem(desi multi care detin canikon nu o vor face) ca sony s-a lansat si face jucarii.acopera un segment mai mult decat important pe piata si de la o zi la alta apar noutati.nu mai pomenim ca ebay si amazon sunt pline de obiective minolta,lentile recunoscute de absolut toata lumea,indiferent ce camera au ca fiind deosebite din punct de vedere al calitatii/opticii si la un pret excelent.asadar sa dam cezarului ce-i a cezarului si sa ne bucuram de ceea ce avem si sa le recunoastem meritele.mie personal imi ajunge acest model.poate peste 2-3 ani o sa-mi iau un alpha 700....daca o sa vad ca-mi trebuie ceva superior tot pe mana celor de la sony o sa merg.parerea mea e ca nu ar trebui sa hulim o marca .....nu e drept.fiecare aduce ceva nou si e potrivita unui anumit segment.am un prieten care si-a cumparat mercedes doar ca are sigla pe capota si da bine la imagine....noi romanii suferim cronic de grandoare si lipsa de modestie....stiu ca acest post va atrage critici peste critici...daca mai sunt persoane care gandesc asa ca mine o sa-i rog sa-si adauge gandurile si de ce nu realizarile foto aici.....pana atunci,numai bine tuturor !!!
08.12.2008
19.2KB
Daca tot postati aici animalute, vin si eu cu un catel foarte foarte prietenos de la manastirea Pasarea.