Colectia de poze piatadefotografie.3xforum.ro
Total 2119 poze.

InapoiInainte

 
nu ma supar ,nu am de ce avnd in vedere ca pretul de magazin e 2600 iar eu cer 1700 mi se pare unNu ma supar ,nu am de ce avnd in vedere ca pretul de magazin e 2600 iar eu cer 1700 mi se pare un pret corect iar ca obiectiv pot spune si eu l-am testat iar culorile redate sunt superbe,are un macro excelent , dupa ce il inchizi cu o treapta e ff sharp,iar plaja focala e utilizabila in viata de zi cu zi .numai bine la toate lumea si spor la fotografiat :) .atasez si o poza trasa cu el de dimensiune mica
30.06.200921.9KB
vreau si eu parerea voastra cu privire la mele sau rele close/upvreau si eu parerea voastra cu privire la fotografiile mele ...........bune sau rele
19.01.201145.4KB
sunt nou pe'aici... deci fiti duri:p papillonsunt nou pe'aici... deci fiti duri:P
20.05.201029.3KB
oglinda [concurs foto] apa (final)oglinda
09.03.201038.4KB

 
sper ca se incadreaza in tematica acestui concurs  :) 
este un copac inflorit asaltat de copii insper ca se incadreaza in tematica acestui concurs :) este un copac inflorit asaltat de copii in una din putinele zile calduroase de la Brasov din aceasta primavara.
22.04.201195.8KB
ceva de genu` :d sper ca nu te`ai suparat ca am umblat putin la ea ! wildlifeCeva de genu` :D Sper ca nu te`ai suparat ca am umblat putin la ea !
24.08.201019.8KB
...
nicu sibiu... Nicu
16.07.201046.8KB
padurea... peisaj: padurea... - a. laurentiuPadurea...
10.12.200824.5KB

 
este facuta iarna asta, prin februarie, degerand si abia reusind sa manuiesc camera :) :dinti: maiEste facuta iarna asta, prin februarie, degerand si abia reusind sa manuiesc camera :) :dinti:
01.04.200924.8KB
o poza realizata la ora 7:00 aproape de balea lac. culori montaneO poza realizata la ora 7:00 aproape de Balea Lac.
20.05.200947.8KB
2. invitatie la zoo2. "Incornoratii"
15.06.200955.1KB
pentacon meyer lydith  30mm f 3,5 ,montura m42 de top cu optica si mecanica celor mai bune obiectivePentacon Meyer Lydith 30mm F 3,5 ,montura M42 ,superangular de top cu optica si mecanica impecabile. In clasamentul celor mai bune obiective superangulare germane tehnologie Carl Zeiss. pret 250 ron vezi foto,detaliile si oferta la zi aici BUCURESTI tel 0725630660 vodafone,0747328915 orange id mess: hashstanley
14.06.201110.3KB

 
eu am numit-o ca nu prea bate cu subiectul initial! fotografia nocturnaEu am numit-o "Rauri" Stiu ca nu prea bate cu subiectul initial!
01.01.200926KB
rustic fazan fotorustic
11.08.200954.5KB
ceata si chiciura [concurs foto] vis de iarna (final)ceata si chiciura
23.12.201147.1KB
manastirea din barsana; tot fuji fine pix s9500 dimineata la barsanaManastirea din Barsana; tot Fuji fine pix S9500
02.09.200959.1KB

 
a mai ramas doar tamron-ul !

tamron 17-50 2.8 stare foarte buna,sub 6 luni de --- 1150 ron


tel.A MAI RAMAS DOAR TAMRON-UL ! TAMRON 17-50 2.8 stare foarte buna,sub 6 luni de utilizare ,capace,cutie,parasolar --- 1150 ron TEL. 0727.97.07.97 SAU 0768.049.096 V A N D U T TOT
17.12.200935.8KB
si in viziunea mea, tot apa e cea care da [concurs foto] vitalitate (final)si in viziunea mea, tot apa e cea care da vitalitate. "prospetime"
08.06.200964.3KB
renasterea poate insemna orice,nu numai vlastare noi sau frunze cind te renasti ... [concurs foto]Renasterea poate insemna orice,nu numai vlastare noi sau frunze verzi....si cind te indragostesti renasti ...
25.04.201038.1KB
da, e trasa din altei masini; folosesc un nikon d300. inca una.. (tot honda) :) poze cu masini -Da, e trasa din portbagajul altei masini; folosesc un Nikon D300. Inca una.. (tot Honda) :)
12.12.200927.7KB

 
4 mi-a atras atentia cu mentiunea de mai jos si mi-ar fi placut sa stepti si aparitia unei barcute4 mi-a atras atentia cu mentiunea de mai jos si mi-ar fi placut sa stepti si aparitia unei barcute pe lac sau sa folosesti un alt unghi astfel incat sa vedem ceva pebanca din spate.
02.12.200954.6KB
hunting [concurs foto] aventura (final)hunting
20.05.201042.6KB
colti stare de agregareColti de-argint...
20.01.200943.5KB
vointa, noi avem. no roadvointa, noi avem.
07.07.200967.3KB

 
casa-apacritici,sfaturi?
18.01.201045.8KB
mic da rau... un puimic da rau...
23.06.200968.8KB
piatra craiului peisajePiatra Craiului
11.06.200930KB
foto 4 :) vnulfoto 4 :)
06.11.200940.4KB

 
1. 1. "Popas"
15.06.200940.9KB
apa fazan fotoApa
30.06.200931.7KB
o incercare contrasto incercare : "Contrast"
20.01.201121.2KB
asa era original dragostea eterna...asa era original
06.08.200925.8KB

 
high tot la doar la inaltime !!! just meHigh tot timpul! (Nu la droguri) Ci doar la INALTIME !!!
01.08.200929.8KB
prefer varianta de crop a lui has.
in original sunt doua zone care par cam goale, stanga sus siPrefer varianta de crop a lui Has. In original sunt doua zone care par cam goale, stanga sus si stanga jos. in alta ordine de idei, prefer varianta color desi nici cea BW nu e rea. Atentie totusi la prelucrare, culorile din varianta originala imi par putin sterse, ar merge ceva mai vii, este totusi natura... natura ar trebui sa inspire fericire, voiosie... imi permit sa pun o prelucrare a imaginii color P.S. florin: fii atent ca ai pe senzor o mare pata, pe linia mediana putin in partea stanga
13.06.200923.5KB
de cand m-am inscris, mi-a ramas agatata aceasta imagine, as fi vrut sa fac comentariu la vremeaDe cand m-am inscris, mi-a ramas agatata aceasta imagine, as fi vrut sa fac comentariu la vremea aceea (ei, nu a trecut chiar atat de mult timp), nici nu stiam prea multe, am mai prins cateceva din zbor si culmea mai vin si cu idei. Nu stiu daca am facut cine stie ce, ramane sa-mi spuneti...oricum, mai incerc, mai incerc...:D Catalina, don't be upset with me! =)
03.06.200925.1KB
nikkor 70-300 vr nou

  --- detalii 70-300 vr- cutie -1500 include ma sau nikkor 70-300vrnikkor 70-300 vr NOU --- DETALII COMPLETE nikkor 70-300 vr- stabilizare imagine,nou nefolosit,la cutie -1500 ron pachetul include manual,certificat garantie,husa,capace,parasolar. NU MA INTERESEAZA SCHIMBURI TELEFON 0727.97.07.97 SAU 0768.049.096
05.08.200911.8KB

 
realizata cu fuji fine pix s9500 dimineata la barsanarealizata cu Fuji fine pix S9500
02.09.200934KB
ma bucur sa aud ca se mai cumpara si altceva decat Ma bucur sa aud ca se mai cumpara si altceva decat "Canikon". :hi: nu vreau sa-mi ridic in cap toata masa de proprietari de nikon sau canon....dar am impresia ca aici,la achizitionarea unei camere foto e ca si cu masinile.....multi spun si ei chiar cred ca daca nu ai o masina nemteasca degeaba ai mai cumparat altceva....eu nu am masina germana si nici nu vreau asta.ceea ce am e mai mult decat buna....am un ford focus sedan,tdci cu motor de 1,8 l.... :) dar sa revenim la domeniul foto.am citit si am rascitit aproape tot ce era scris pe forumurile foto .am facut asta timp de 3 luni inainte de achizitionare.mai mult,am vazut si sony alpha 200 si nikon d60 in acelasi loc si le-am probat in mana.de departe sony alpha la capitolul ergonomie sta mai bine.cat despre calitatea imaginilor trase nu e nici un aparat "the best".asa cum canikon au modele de varf,asa si sony are modele precum alpha 200,alpha 300,alpha 350,alpha 700 si nu in ultimul rand alpha 900.......haideti sa recunoastem(desi multi care detin canikon nu o vor face) ca sony s-a lansat si face jucarii.acopera un segment mai mult decat important pe piata si de la o zi la alta apar noutati.nu mai pomenim ca ebay si amazon sunt pline de obiective minolta,lentile recunoscute de absolut toata lumea,indiferent ce camera au ca fiind deosebite din punct de vedere al calitatii/opticii si la un pret excelent.asadar sa dam cezarului ce-i a cezarului si sa ne bucuram de ceea ce avem si sa le recunoastem meritele.mie personal imi ajunge acest model.poate peste 2-3 ani o sa-mi iau un alpha 700....daca o sa vad ca-mi trebuie ceva superior tot pe mana celor de la sony o sa merg.parerea mea e ca nu ar trebui sa hulim o marca .....nu e drept.fiecare aduce ceva nou si e potrivita unui anumit segment.am un prieten care si-a cumparat mercedes doar ca are sigla pe capota si da bine la imagine....noi romanii suferim cronic de grandoare si lipsa de modestie....stiu ca acest post va atrage critici peste critici...daca mai sunt persoane care gandesc asa ca mine o sa-i rog sa-si adauge gandurile si de ce nu realizarile foto aici.....pana atunci,numai bine tuturor !!!
08.12.200819.2KB
daca tot postati aici animalute, vin si eu cu un catel foarte foarte prietenos de la manastireaDaca tot postati aici animalute, vin si eu cu un catel foarte foarte prietenos de la manastirea Pasarea.
10.04.200929.8KB
pasare din nou experimentpasare din nou
30.05.200930.5KB
InapoiInainte