Colectia de poze piatadefotografie.3xforum.ro
Total 2119 poze.

InapoiInainte

 
asadar am intrat in posesia unui sony alpha 200 si a celor 3 mult sau mai putin 28-105 rs , salasadar am intrat in posesia unui sony alpha 200 si a celor 3 obiective(mai mult sau mai putin dorite):minolta 28-105 rs , sal 18-70 si tamron 70-300 di ld.precizez ca ultimele doua nu le-am dorit cu ardoare dar fortat de imprejurari le-am luat.cel mai multumit sunt de minolta,care sta pe aparat de ceva timp si nu cred ca o sa-l dau jos prea curand....am adaugat si eu imagini intr-un album.sunt facute cu cele 3 obiective si orice parere sau sfat prinde bine.sunt multumit de camera,e foarte usor de folosit si setarile sunt extraordinar de usor de gasit.avand in vedere pretul camerei si al obiectivelor,pot spune ca am facut o achizitie forte buna raportata la pretul final.dar nu numai pretul ma determina sa spun asta.caliatea pozelor este buna si cu siguranta ca dupa ce voi invata camera,calitatea va deveni una foarte buna.momentan sunt foarte incantat de obiectivul minolta....este deosebit si asta se vede de la prima privire.este foarte robust,rapid la autofocus si deosebit de luminos.e o placere sa fotografiezi cu acest obiectiv...chiar intentionez in timp sa vand toate celelalte obiective si sa achizitionez minolta pentru plajele focale echivalente.va sugerez asta tuturor celor cu sony alpha.pe locul doi se situeaza obiectivul de chit 18-70 si pe locul trei se situeaza tamronul 70-300.acesta din urma scoate aberatii cromatice evidente in apropierea celor 300 mm....pacat ca este un obiectiv placut la constructie si place cand tii aparatul in mana cu acest tele....optica e mai saracuta.dar avand in vedere ca o sa-l folosesc mai rar....merge si asa pana la un minolta 70-210 sau ceva de acest gen.concluzionand cele traite in ultima luna,pot spune ca pana la achizitia unui sony alpha 700 sau 900 acest alpha 200 este mai mult decat o camera entry level.este un foarte bun ghid in lumea dslr-urilor si a fotografiei digitale.cand o sa cunosc perfect aceasta camera voi trece la un nivel superior,tot alaturi de sony...am eu un feeling fata de aceasta marca si presimt ca viitorul ne va aduce surprize placute sin partea acestui producator...pana data viitoare va urez SARBATORI FERICITE SI LA MULTI ANI !!!!!!!! linkul cu albumul meu este urmatorul : foto realizate cu sony alpha 200
20.12.200839.7KB
"Maini"
10.05.201339.5KB
pe iaz [concurs foto] vis de iarna (final)Pe iaz
26.12.201028.7KB
aventura intr-un ... brad... insecteAventura intr-un ... brad...
23.04.200947.1KB

 
foto 2 obiceiuri pe cale defoto 2
09.01.200945.7KB
canon eos 1000d kit 18-55 ,nou,zero cadre in body si soft si euro .pretul este valabil pana la 30Canon EOS 1000D KIT 18-55 ,NOU,ZERO CADRE ! FABRICAT IN JAPONIA pachetul contine: strap,charger,acumulator,cabluri,capace body si obiectiv,CD SOFT SI DRIVER 350 euro .pretul este valabil pana la 30 luna in curs... TELEFON 0727.97.07.97 SAU 0768.049.096
26.06.200934.4KB
inegala... lupta pentru viatainegala...
27.06.200964.3KB
cadrul 2: agonie unei statiuniCadrul 2:
28.05.201053.7KB

 
am sa adaug mai multe cadre
2 rasarit de soare in tiparestiam sa adaug mai multe cadre 2
16.01.201034.4KB
dar propunerea mai generala sporturi ??? nu ar fi ceva ce poate lega mai multe ??? propuneri temadar propunerea mai generala Sporturi ??? nu ar fi ceva ce poate lega mai multe ???
24.01.20095.9KB
pax e facuta in cimitirul evreiesc din iasi,intr - dimineata de curent.
un loc liniste si-oPax 2 Fotografia e facuta in cimitirul evreiesc din Iasi,intr - dimineata de aprilie,anul curent. Un loc fascinanat,de-o liniste si-o incarcatura emotionala aparte. E destul de jenant sa ceri voie la poarta ,sa intri ,sa faci poze,dar voi mai incerca,poate dupa prima ninsoare... EXIF; 1/200sec -f.11 -72mm -ISO-200 Pax 1
10.09.200958.4KB
email: mess: fpescaru vand obiectiv canon ef 28-135mm f/3.5-5.6 is usmemail: fpescaru@gmail.com tel: 0723556497 id mess: fpescaru
13.08.200922KB

 
aici sa incinat dunarea pe dunareaici sa incinat Dunarea
23.10.200825.5KB
cam asa o vad eu. legea jungleiCam asa o vad eu.
08.02.200916.3KB
am incercat ceva cu un tele.. peisaje montaneAm incercat ceva cu un tele..
17.02.200945.1KB
2. distractie in parc2. Continuarea...
28.01.201023.4KB

 
sal all , am ajuns si eu pe aici datorita unui email care din greseala nu lam aruncat la spam :)Sal all , am ajuns si eu pe aici datorita unui email care din greseala nu lam aruncat la spam :) sper sa ne fim de folos reciproc. Adaug un prim cadru sper ce merita vazut. Astept critici si aprecieri daca sunt. Pentru vizualizare mai calitativa vizitati link : ps. daca e o problema ca am pus link rog adminii sa il stearga multumesc.
25.01.200919.1KB
:wink2: [concurs foto] undrea, romania, sarbatoare (final):wink2:
28.12.200844.1KB
si alta varianta, modificata in ps inca unasi alta varianta, modificata in ps
03.12.200818.3KB
fazan fotoIarba...fin...
31.08.200938.8KB

 
cismigiu parcCismigiu
17.05.201085.6KB
salut! va invit pe toti cei interesati la un workshop mai altfel. mai altfel prin locatii cel putin!Salut! Va invit pe toti cei interesati la un workshop mai altfel. Mai altfel prin locatii cel putin! in cadrul acestui workshop se vor prezenta si mici hinturi CS5. pentru mai multe detalii vizitati
25.09.201049.6KB
tinand seama ca nu am mai avut vreme de iesit la poze am mai cautat cateva poze mai vechi.sper sa nuTinand seama ca nu am mai avut vreme de iesit la poze am mai cautat cateva poze mai vechi.Sper sa nu se repete.Sfaturile si criticile is bine venite asa ca nu va sfiiti.Le-as fi upload-at cu imageshack dar se pare ca nu merge site-ul 1.Incotro?
15.10.200927.3KB
da am incercat dar cladirea e mult prea lata la plimbare prin aradda am incercat dar cladirea e mult prea lata
04.08.200937KB

 
mesaj sters pentru continut neadecvat forumului. cum apar aici?Mesaj sters pentru continut neadecvat forumului.
26.04.201146.8KB
imi plac mult cele alb-negru actiune, motor... stopimi plac mult cele alb-negru
31.08.200958.9KB
"Ce mica a devenit aceasta lume mare." ;) :)
10.05.201329.3KB
aproape scapat... lupta pentru viataaproape scapat...
27.06.200956.9KB

 
este un satuc din prahova. acest rasarit l-am surprins intr-o dimineata cand plecam la job. rasaritTiparestiul este un satuc din Prahova. Acest rasarit l-am surprins intr-o dimineata cand plecam la job.
16.01.201034.8KB
buna. am si eu cateva fotografii nocturne ... :wink2: fotografia nocturnaBuna. Am si eu cateva fotografii nocturne ... :wink2:
24.01.200954.8KB
img05 canon ef 28-135 mm f/3.5-5.6 is usm + parasolar canon ew-78biiImg05
30.07.200946.2KB
reusesc sa incarc cu image shack. stiti alt program pt chestia asta? ploaie in orassalut. (nu reusesc sa incarc cu image shack. stiti alt program pt chestia asta?
20.09.200962KB

 
dor de primavara. :wink2: putin roz...dor de primavara. :wink2:
09.02.201022.8KB
poza 2 close/uppoza 2
19.01.201125KB
mare mostrum [concurs foto] apa (final)Mare Mostrum
09.03.201055.6KB
-mega iso optic 12x la 7mp si 18x la leica dc tft lcd (207k mega burst shoot si uv si de de curatat-Mega o.i.s -Intelligent iso Control -Zoom optic 12x la 7Mp si 18x la 3Mp -Obiectiv Leica dc Vario-Elmarit -7.2 MegaPixeli -2.5inch Policristalin tft lcd (207K Pixeli) -Facilitate Mega Burst Shoot Accesorii: -Adaptor si parasolar -Filtre uv si de polarizare -Set de curatat lentila si filtrele -Acumulator de rezerva -Geanta impermeabila -Carduri 2g si 4g -Cabluri tv, calculator -Incarcator acumulator -Trepied 1.28m h si husa -Garantie pana in aug2009 -Foarte bine intretinut. 350 euro, pret negociabil. Daniel Zarnesti - Brasov tel: 0723 608 112 e-mail: teknolova@yahoo.com
07.01.200931.6KB

 
sper ca nu v-am plictisit cu prostiile mele, dar prefer sa citesc niste facute de persoane avizate,sper ca nu v-am plictisit cu prostiile mele, dar prefer sa citesc niste comentarii/critici facute de persoane avizate, nu de colegi si prieteni care spun doar 'vai, ce frumos'
02.12.200818.4KB
"alb si negru"
10.06.200924.6KB
=dvine,vine,primavara.... =D
24.02.201032.8KB
un rasarit rasaritun rasarit portocaliu....
27.06.200929.3KB
InapoiInainte