continuarea la set ... nu stiu cum sa pun mai multe foto intr-un singur mesaj...
31.12.2008
39.9KB
foto 3
Toate sunt facute cu un aparat compact fuji S8000 si daca nu s-au expus corespunzator au aparut cam pixelate am folosit timp de expunere de 5 secunde , 1 si 2 sunt suprapuse vreo 6 imagini ; 3 e realizata din 2 imagini e mai reala ; asta e daca nu ai mai mult timp de expunere... la aparat folosesti mici trucuri
22.08.2009
23KB
pun si eu cate-va flori...
20.04.2011
24.9KB
la mare...
24.03.2009
45.8KB
Iar daca va veti uita atent la fotografia cu Obama veti vedea foarte multe aberatii in zona de imbinare a pozelor. Asta e doar un exemplu:
27.02.2009
25.3KB
da si eu m-am gandit la cropul asta, dar borduile au fost trepiedul meu, nu am putut sa iau trepiedul in avion
14.07.2009
31.2KB
Salutare tuturor!
14.03.2010
44.9KB
Mai pun o imagine ...
Suntem la sectiunea tehnica.
George
01.09.2009
57.3KB
Pescarita
18.03.2010
47.9KB
Spre cer :)
28.01.2010
24.5KB
trees
25.02.2009
30.4KB
Uitasem sa pun imaginea
28.11.2008
31.4KB
Zenit 11 , camera SLR 35 mm , exponometru functional ; obiectiv Helios 77M-4 , 50mm f:1,8 , stare impecabila fara praf sau zgarieturi pe lentile , cu capac fata .
170 ron
22.02.2010
21.7KB
Orasul meu, strada mea, casa mea, proiectul de absolvire al cursantilor Scolii de fotografie ArtImage Cluj-Napoca va fi prezentat publicului clujean vineri 11 iunie 2010 la ora 18, printr-o expozitie care aduna pe simeze 67 de fotografii realizate de cei 21 de absolventi.
In Foaierul Bibliotecii Judetene Octavian Goga Cluj : Catalina Angheloiu, Alexandra Anton, Marius Avram, Adrian Balasko, Lorant Bandi, Marius Cucu, Mihai Cuzic, Claudia Damian, Oana Duca, Mihai Farcas, Stelian Fratila, Anca Gog, Ramona Luncasu,Sebastian Olaru, Corina Pintea, Simona Pojar Persecan, Marius Roman, Alexandra Sopterean, Eniko Szalma, Carla Todea si Maria Truta interpreteaza inedit, prin imagine, impresiile generate de aceasta tema.
Invitam asadar iubitorii de fotografie la festivitatea de absolvire si vernisajul expozitiei care va ramane deschisa pana in data de 30 iunie 2010.
09.06.2010
41.7KB
Se vinde Nikkor AF-I 300/2.8 D IF-ED ca nou, in case de aluminiu originala , filtru nikon UV inclus, toate accesoriile originale (hood metalica, cap piele, snururi, etc).
1500 euro, pret ocazie.
21.01.2010
27.9KB
Cred ca poza asta e facuta cu Tamronu 70-300mm. Are niste aberatii cromatice pe care m-as mira sa le mai intalnesc la alt obiectiv.
20.12.2008
45.7KB
cind se-aduna norii peste sat
30.10.2009
40KB
Despre zambet
20.05.2009
39.7KB
aripi5
05.06.2009
42KB
Vand obiectiv Samyang 8mm Fisheye montura Canon Eos in stare exceptionala, folosit foarte putin, se afla inca in garantie. Pachetul contine obiectiv, cele doua capace (parasolarul este fixat de obiectiv), saculet de protectie si cutie. Pretul este 1000 lei usor negociabil :D
23.02.2012
13.9KB
cadrul6
16.01.2010
26.4KB
Rasnov
11.06.2009
19.4KB
am inceput sa avem burtica
01.05.2010
31.8KB
vrei sa spui ceva de genul asta, fara pustii aia. :D
23.06.2009
61.7KB
parfum...
04.06.2009
36.3KB
steaua
22.07.2010
20.1KB
Canon EF 28-135mm f/3.5-5.6 IS USM + Parasolar Canon EW-78BII
Pret: 1.100Ron
Nici obiectivul si nici parasolarul nu prezinta urme de uzura. (se poate observa din fotografiile acestora)
Obiectivul are in jur de 6000 de cadre si a fost folosit in regim de amator.
Am tras multe cadre in regim Burst plus multe duble pentru a fi sigur ca am ce alege din cadrele trase. Asadar ca timp de functionare, a fost folosit destul de putin.
Provide din Kitul Canon EOS 40D + Canon EF 28-135mm (de aceia are doar ambalajul din polistiren).
Atasez si cateva cadre NE-EDITATE obtinute cu obiectivul.
Obs: la fotografia cu gandacul s-a folosit inel macro.
Imaginile sunt redimensionate astfel poate exista o pierdere de detalii. Pot trimite originalele pe email pentru cei interesati.
Produsele noi se gasesc la f64 cu urmatoarele preturi:
1.Canon EF 28-135mm f/3.5-5.6 IS USM
1.961.00 Ron
Review:
2.Canon EW-78BII pentru EF 28-135mm IS USM
111.00 Ron
--------
Total: 2.072.00 Ron
30.07.2009
44.9KB
in pauza de trial
27.01.2009
33.6KB
astept criticile dumneavoastra :)
12.12.2010
31.9KB
gemene ;)
26.09.2009
31.5KB
imagini din Maramu
08.06.2009
67KB
"lost"
07.06.2009
41.7KB
cal sau iapa
24.08.2009
56KB
Sau o alta varianta de incadrare.
Pe care o preferati?
28.06.2011
41.6KB
nikkor 18-70 in stare buna de functionare ,550 ron,are ambele capace
0727.97.07.97 sau 0768.049.096
v a n d u t
26.04.2010
21.5KB
Sony Alpha 100 kit 18-70,10 mpx,nou la cutie,pachet complet,BONUS 4GB si geanta tamrac,garantie Romania
Compatibil cu peste 20 de obiective a-mount de la Sony si Carl Zeiss
plus obiectivele Konica Minolta cu sistem de fixare baioneta tip A
Senzor de 10,2 megapixeli CCD cu procesor de imagine BIONZ de înalta performanta.geanta si card 4g incluse in pret.
pret 1400 RON
cer si ofer seriozitate , 0751.760.367 sau 0727.97.07.97
0727.97.07.97 / 0768.049.096 / 0751.760.367
17.02.2009
27.3KB
Fotografia se numeste Opium.
28.05.2009
18.5KB
Se apropie...ne apropiem
10.12.2008
37KB
Stiu ca v-am obisnuit cu peisaje...dar incerc si ceva nou :razz: