Salutari tuturor, mai revin cu ceva nou de vara asta (ceva cu ce am ramas ca am pierdut printr-un delete cam 60% din pozele de vara asta :( , aveti grija cu pozele se pot pierde daca nu salvati la timp )
Stiu ca poza ce urmeaza sa o aduc este putin subexpusa, lumina a fost putina. Ce vrea sa arat prin cadru e o pozitie tot ca cealalta spontana, care poate forma un tablou frumos si expresiv in ochii privitorului.
Am hotarat sa-i dau si un titlu "Scrisoare pe nisip"
ps. sper sa va placa astept comentariile voastre.
03.10.2009
21.3KB
speciala...
16.06.2009
41.4KB
Verde, apoi galben, apoi dispare..
26.10.2009
58.2KB
Acest apus facut tot in 2001 l-am considerat cel mai frumos mult timp si..inca eu nu am vazut altul mai frumos de atunci si au trecut 9 ani
17.08.2009
25.4KB
3.
29.05.2009
36.6KB
gest
27.09.2009
32.3KB
canon eos 50 d kit 18-200 is,sigilat ,nou
pret 1350 euro sigilat,nou,pachet full
PROMOTIE PANA LA SFARSITUL LUNII,1300 EURO ! pt cei interesati,fara comentarii pe forum sms etc.numai contact telefonic.
ANUNT VALABIL PT BUCURESTI SAU PT CEI CARE SE POT DEPLASA
0727.97.07.97
0751.760.367
17.02.2009
27.5KB
Dani, am incercat sa aplic ceea ce ai spus in legatura cu primul cadru. intradevar este mult mai bine asa, subiectul este mai bine evidentiat.
30.01.2010
29.2KB
si..
Inaltimi
27.11.2009
42.9KB
canon s2 is
09.10.2009
38KB
de pe creasta
18.06.2009
21.7KB
"Other face" :)
11.05.2013
64KB
Componenta unui aparat de fotografiat
Aparatul de fotografiat este instrumentul cu ajutorul caruia se inregistreaza imagini pe materialele fotosensibile. Dimensiunea acestor imagini si materialul fotografic utilizat, fac obiectul altor capitole.
Subansamblele principale care compun aparatul de fotografiat sunt prezentate in figura de mai jos.
1 Camera obscura
2 Sasiul
3 Obiectivul
4 Obturatorul
5 Sistemul de vizare si punere la punct
6 Sistemul de masurare a expunerii
Citeste in continuare ...
17.12.2008
13.4KB
:razz: :rotfl:
30.05.2009
60.7KB
Mai inscriu si eu o imagine... Finding divinity :dinti:
23.04.2009
22.2KB
Pure
03.08.2009
34.6KB
- imediat, dragul meu.
07.08.2009
49.6KB
Sony HVL F42AM dedicat camerelor Sony Alpha.
Permite bounce, capul rotindu-se pe toate axele, functie auto zoom, posibilitate de operare wireless, sincronizare rapida si timpi mici de reincarcare.
Impreuna cu blitzul dau si 4 acumulatori cu incarcator.
Pret: 900 ron
Ionut, Bucuresti, tel: 0723574445 sau mail: jonny_thekidd@yahoo.com
13.10.2009
20.4KB
23.05.2009
24.6KB
Peisaj si cascada. Acum vreau sa ma perfectionez deci nu fiti prea duri :D
28.11.2008
51KB
flacari
04.07.2009
34.4KB
eu m-am hotarat sa incep cu un animal paros :P
24.10.2008
29.5KB
multumesc de idee, m-am jucat si eu un pic, si a iesit cam asa
16.01.2009
22.6KB
Toamnă-ndrăgostită
22.11.2009
101.3KB
Am revenit cu corectarile de rigoare...
27.05.2010
30.1KB
Oana si Arthur Zafiriadis (Onarth), membri fondatori ai Fotoclubului Coket Ploiesti, impreuna cu Teatrul Toma Caragiu din Ploiesti, va invita miercuri, 9 decembrie 2009, la ora 18.00, la vernisajul expozitiei de fotografie "Mozaic", eveniment desfasurat sub Inaltul Patronaj al Asociatiei Artistilor Fotografi din Romania. Pe un ton ambiental de jazz, publicul prezent va putea "calatori" pe meleaguri fascinante ce renasc in fiecare din noi sentimente de liniste sufleteasca, contemplare si mister. Cele 60 de lucrari din portofoliul autorilor vor putea fi admirate zilnic in Foaierul Teatrului Toma Caragiu din Ploiesti pana la data de 17 ianuarie 2010, intre orele 11.00-17.00"
27.11.2009
54.9KB
evlavie2
28.09.2009
67.9KB
Imi place mult sa fac poze la flori.... va arat caveta...
25.01.2009
25.5KB
merci de aprecieri si critici.
mai pun una
13.08.2009
36.9KB
prin Tineretului ...
20.02.2009
19.3KB
Cateva fotografii facute pe muntele Semenic pe la cota 1400 in iarna aceasta..
Echipament folosit: Canon EOS 40D + Canon EF 17-40mm f/4 L
08.01.2009
42.6KB
Va invitam la un nou workshop de fotografie in Maramures.
Pentru cei care doresc sa se initieze in arta fotografica, am initiat acest workshop (atelier) la Barsana, aflat la a doua editie, in perioada 2-5 septembrie.
Pt detalii si inscrieri va rugam sa accesati la sectiunea evenimente.
12.08.2010
18.6KB
Sint la iceput de drum si am nevoie de sfaturile voastre.