Colectia de poze piatadefotografie.3xforum.ro
Total 2119 poze.

InapoiInainte

 
aveti dreptate - 319 b detaliu nu se putea atasez aici.
este un decupaj din imaginea scanata la 4000Aveti dreptate - 319 b Detaliu nu se putea deschide. Il atasez aici. Este un decupaj din imaginea scanata la 4000 dpi - film pozitiv a/n prelucrat ca si negativ a/n. Avantajele folosirii acestui tip de film (care nu este fabticat pentru fotografiere) sunt : - o granulatie aproape imperceptibila; - microcrontraste locale in imagine, fapt care da un desen special fotografiei; Pentru developarea filmelor negative a/n se poate utiliza o gamă foarte diversificată de revelatori pornind de la cei recomandaţi de fabricant şi ajungānd la cerinţele pentru care am făcut poza respectivă (cu contrast mai crescut sau mai scăzut, cu granulaţie redusă sau cu efect de granulaţie, cu compensare a densităţilor …). Datorită structurii discontinue a imaginii fotografice, adică a structurii ei granuloase, apare cānd imaginea este mărită mult, aşa-numitul efect de granulaţie. Granulaţia poate fi considerată un efect cānd īn mod voit se urmăreşte obţinerea ei, dar īn majoritatea cazurilor constituie un defect al imaginii fotografice. Granulaţia imaginilor fotografice depinde de următorii factori: • structura filmului; • expunerea filmului; • condiţiile de păstrare a filmului expus; • condiţii de prelucrare. Sigur că structura filmului va contribui cu o cotă importantă la nivelul de granulaţie finală a imaginii obţinute dar şi modul īn care se face prelucrarea filmului nu se poate neglija. Developarea microgranuloasă este o variantă a developării fotografice avānd următoarele trăsături: • reduce lent halogenura de argint; • soluţiile de revelator au un ph scăzut; • developare incompletă a imaginii; • revelatorul conţine substanţe care dizolvă cristalele de halogenură de argint (sulfitul de sodiu). Mărimea granulaţiei depinde de compoziţia revelatorului, dar influenţa substanţială asupra granulaţiei o determină factorul de contrast şi densitatea la care se face developarea. Apropo, mai developeaza cineva filme??? George
02.09.200950.8KB
vand inel adaptor eos
acest inel va permite sa puneti pe aparatele canon eos digitale manualeVand Inel adaptor NIKON-CANON EOS Acest inel va permite sa puneti pe aparatele Canon EOS digitale obiectivele manuale NIKON Este prevazut cu cip made in Japan pentru confirmarea focusului. Pret 170 ron Produsul este nou,constructie metalica,focus la infinit. BUCURESTI tel 0762411060 cosmote tel 0725630660 vodafone, tel 0747328915 orange id mess: hashstanley vezi foto,detaliile si oferta la zi aici
20.01.201211.6KB
buna tuturor.am vazut ce cei care folosesc sony alpha nu au postat nimic.o sa fac eu acest prim pasbuna tuturor.am vazut ce cei care folosesc sony alpha nu au postat nimic.o sa fac eu acest prim pas ca sa "sparg gheata".asadar sunt fericitul proprietar al unui sony alpa 200 cu obiectivele 18-70,tamron 70-300 si in curand o minolta 28-105 rs ( trebuie sa vina de pe ebay).pana in prezent sunt multumit de achizitie si e o placere sa faci fotografii cu el.meniul este deosebit de simplu si de accesibil si camera ofera surprize deosebit de placute la intrebuintare.e adevarat ca obiectivul de kit nu e din cele mai bune.dar acopera nevoile unui fotograf aflat la inceput pe un dslr(e cazul meu).vreau sa ne adunam cei cu alpha 200 ( si numai ) in aceasta zona a forumului si sa schimbam impresii si diferite pareri despre aparat si fotografie.o sa vad cum trebuie plasate imagini aici si o voi face.astept si alte pareri.urez tuturor celor care citesc aici lumina cat mai buna !!!!!
07.12.200827.5KB
:nod: noaptea -serie de 4 fotografii facute duminica asta:nod:
23.06.200930.8KB

 
doi briana 2doi
26.02.201126KB
ca fata/spate si saculet de poateproba in 400 ron obiectiv nikon 50mm f1.8ca nou,aproape nefolosit,capace fata/spate si saculet de protectie Se poateproba in bucuresti contact :0763560588 Pret 400 ron
05.09.201034.6KB
1. apus
 

varianta 


2. cer un pic mai mult lucrata la culori
  apus1. apus varianta neprelucrata 2. cer arzand asta-i un pic mai mult lucrata la culori
20.05.200921.1KB
blitz vandut a ramas aparatul cu etui original . pret  170 lei :hi:   minolta dynax   500 si   blitzBLITZ VANDUT a ramas aparatul cu etui original . pret 170 lei :hi:
12.06.201225.5KB

 
acest inel adaptor va permite folosirea manuale pe filet m42 pe digitale lentila corectoare careAcest inel adaptor va permite folosirea obiectivelor manuale pe filet M42 pe aparatele NIKON digitale moderne,are lentila corectoare care permite focusul la infinit. pret 150 ron Produsul este nou,constructie metalica vezi foto,detaliile si oferta la zi aici BUCURESTI tel 0725630660 vodafone,0747328915 orange id mess: hashstanley
21.06.20117.2KB
inca nu reusesc sa imi dau seama cum pot atasa mai multe imagini. far awayInca nu reusesc sa imi dau seama cum pot atasa mai multe imagini.
19.11.200863.3KB
da, mult, mai am 438 de raw-uri, pot plati cu bere? fara numeda, mult, mai am 438 de raw-uri, pot plati cu bere?
13.07.200931.1KB
... ii

tot acolo :) the snow walker ...... II tot acolo :)
05.01.201039.4KB

 
canon eos 350 d kit canon 18-55 polarizare circulara si parasolar -pret 1.100 arata si foarte 5.000CANON EOS 350 D KIT CANON 18-55 EF-S,FILTRU POLARIZARE CIRCULARA SI PARASOLAR 58MM,CHARGER,2 ACUMULATORI -PRET 1.100 RON aparatul arata si functioneaza foarte bine,folosit putin,circa 5.000 cadre --------------------------------------------------------------------- CANON EOS 20D BODY 1300 RON,CHARGER SI 2 ACUMULATORI,STARE EXCELENTA ,PRET 1300 RON - vandut aparatul arata si functioneaza ireprosabil,cadre reale pana in 20.000 OBIECTIV CANON 50 mm 1.8 LA CUTIE,PUTIN FOLOSIT -350 RON - vandut disponibile in Bucuresti,fotografiile sunt reale,nu se accepta schimburi,cer si ofer seriozitate. tel.0727.97.07.97 sau 0768.049.096 V A N D U T E
22.02.201038.8KB
am incercat sa folosesc dar cred ca sunt probleme.  :( alb-negruAm incercat sa folosesc Imageshack, dar cred ca sunt probleme. :(
26.10.200929.2KB
asta e poza... cerAsta e poza...
01.12.200815.3KB
eu ma chinui cu niste bufnite de cateva luni si nu reusesc sa le prind aşa cum vreau. mi-arEu ma chinui cu niste bufnite de cateva luni si nu reusesc sa le prind aşa cum vreau. Mi-ar trebui cateva ore sa stau doar cu ochii pe ele, chit ca cei din jur ar crede că am probleme la mansarda...
06.01.201060.5KB

 
multumesc tuturor, mai schimbam un pic fara numeMultumesc tuturor, mai schimbam un pic
14.07.200929.2KB
o fetita de 5 ani portreteo fetita de 5 ani
08.02.200933.6KB
compania olympus a anuntat in 5 noiembrie a.c. lansarea unui nou model de camera foto digitala dinCompania Olympus a anuntat in 5 noiembrie a.c. lansarea unui nou model de camera foto digitala din seria E: E-30. Noul model este inzestrat cu un senzor de tip Live MOS tip 4/3 inch de 12,3 MPx si coordonat de procesorul de imagine TruePic III+. Imaginea este stabilizata prin deplasarea senzorului iar protectia anti-praf se realizeaza prin filtrul ultrasonic. Sensibilitatea poate fi ajustata in intervalul 100 - 3.200 ISO. Olympus E-30 imprumuta sistemul de focalizare al modelului E-3, care are 11 puncte de focalizare, toate in cruce si poate lucra in intervalul -2 +19 IE. Vizarea se realizeaza fie prin vizorul reflex ce asigura un grosisment de 1,02, cu geam de vizare interschimbabil, fie pe ecranul LCD HyperCrystal II, mobil pe doua axe, cu diagonala de 2,7 inch si care are 230.000 pixeli. Noul aparat poate fotografia cu o cadenta de 5 imagini / sec, bracketing 3 / 5 imagini pe expunere si pe ISO. Blitzul integrat are ND = 13 / 100 ISO iar corpul poate comanda fara fir 3 grupe de blituri. Imaginile sunt salvate pe carduri CF (inclusiv UDMA - CF) sau xD-Picture Card. Olympus E-30 va fi disponibil pe piata la inceputul anului 2009, corp (1300 euro) sau cu obiectivul Zuiko 14 - 54 mm f:2,8 - 3,5 II (1800 euro). Foto-Magazin
10.11.200825.4KB
varianta color. revin si cu varianta oglindireVarianta color. Revin si cu varianta desaturata.
07.12.200842.8KB

 
norinori
01.09.20098.2KB
334 duplicat 1 - fotografie realizata pe film duplicat a/n - ~ 6 imagini de inalta rezolutie334 duplicat 1 - fotografie realizata pe film Duplicat a/n - sensibilitate ~ 6 ISO. George
02.09.200956KB
vara lui 2007 fulgerVara lui 2007
05.01.200928.6KB
canon eos 400d second hand in stare canon ef-s 18-55 cu si originala canon si geanta canon estecanon eos 400d second hand in stare buna obiectiv canon ef-s 18-55 cu capac acumulator si incarcator cablu av telecomanda originala canon si geanta canon nefolosita cutie aparatul este fabricat in Japonia pret 1500 ron( usor negociabil. ROG FARA SCHIMBURI ! SERIOZITATE. telefon 0727.97.07.97 sau 0768.049.096
21.09.200937.3KB

 
si mie-mi place stramb, de fapt trenuletul era asa, trecem la patrat, sa vedem asta fara numeSi mie-mi place stramb, de fapt trenuletul era asa, trecem la patrat, sa vedem asta
16.07.200975.8KB
cascada cascadacascada
20.05.200945.4KB
carti... [concurs foto] lumini si umbre (final)Carti...
07.07.201016.1KB
vand blitz vivitar  auto 530  7 pini perfect fuctional, avand contacte laterale cat si centralvand blitz vivitar auto 530 7 pini perfect fuctional, avand contacte laterale cat si central compatibil cu multe aparate; olympus , minolta, sony alfa, pentax etc, iso 24-1600, test, TTL , auto ok. ready , auto1, auto 2 , putere 2-9m, alim. 4x1,2v AA. :hi: Are manual de folosire, pret 150 lei.
12.06.201229.4KB

 
"ruginiu"
01.09.200929.1KB
cum vi se pare? floricum vi se pare?
09.12.200835.4KB
vind battery grip nikon mb-d80, pentru nikon este nefolosit, in cutie, garantie pina in februarieVind battery grip Nikon MB-D80, pentru Nikon D80/D90. Gripul este nefolosit, in cutie, garantie pina in februarie 2010. Intrucit este parte a unui kit, factura se ofera in copie. Pret: 400 RON, taxele de transport nu sint incluse. Localitate: Iasi Contact: 0748/845068 sau YM colectiadesuflet
09.05.200926.6KB
multumesc pentru pareri. pana la urma din greseli invatam cu totii. stiu ca firul o sa rezolv o saMultumesc pentru pareri. Pana la urma din greseli invatam cu totii. Stiu ca firul deranjeaza, o sa rezolv problema... O sa mai atasez cateva poze din aceeasi serie, daca nu e nici o problema.
19.11.200833.3KB

 
intr-un orasel in anglia fara numeintr-un orasel in anglia
13.07.200957.4KB
kotor, old town. serie aici:
  old townKotor, Old Town. 1 Intreaga serie aici:
04.08.201141.2KB
naufragiu 
 

:wink2:  :zzz:   gasita in arhivele british museum datand din va uitati mai bine ilNaufragiu :wink2: :zzz: Fotografie gasita in arhivele British Museum datand din 1492. Daca va uitati mai bine il puteti zari chiar si pe Columb in corabie . Poza este facuta dintr-un unghi subiectiv, probabil de catre un bastinas al Lumii Noi.
24.06.200919.4KB
cinci avioanecinci
20.07.200913.4KB

 
cer de noiembrie valtoarecer de noiembrie
09.11.200934.2KB
fazan fotoHello... valuri
01.10.201017.7KB
prima mea postare pe un forum, so be gentile!  :d

culoar aerian apusuriHello! Este prima mea postare pe un forum, so be gentile! :D Culoar aerian
04.05.200918.1KB
noapte bunaaa! :rotfl: aripi....Noapte bunaaa! :rotfl:
09.06.200922.1KB
InapoiInainte