o varianta la care astept criticii pt idee si titlu!
am numit-o "resacul"
02.01.2009
29.8KB
Bine-ai revenit!
Ti-am simtit lipsa! :nod:
"Plimbare in "alb-negru"=)"
24.06.2009
41KB
si azi am lucrat pentru prima oara si pe timp de noapte e bine nu prea am avut conditii dar e ok :razz:
19.08.2009
15.9KB
zapada
10.08.2009
43.9KB
Tonuri de vecernie...
27.03.2010
26.3KB
:hi:
08.01.2010
60.6KB
intr-o lume mai mica...
merci,
C
13.05.2010
28KB
de numele pozelor mele nu va legati ca nu am treaba :hi:
08.02.2009
37.5KB
imi cer scz ptr fuga orizontului dar trepiedul meu ieftin nu isi face treaba fiind vizibil praf :nod:
20.01.2009
30.2KB
nu mai este valabil
olympus e-p1 cu obiectiv 17mm la f2,8, vizor optic kitul a fost cumparat in februarie 2011 are doi ani garantie in cutie complet cu factura si garantie
pret 1400 lei
0742902888
19.06.2011
17.3KB
Poate ar fi bine sa iti spun si de ce am ales sa fac acel crop:
- am eliminat mama care sta pe corpul mamei deoarece prin pozitia ei strica estetica fotografiei.
- am echilibrat mai mult proportia celor doua elemete ale imaginii.
Da e mult mai bine.
Multumesc.
06.08.2009
114.6KB
frunze
12.10.2009
83.6KB
"munte"
05.08.2009
30KB
din aceias serie
04.01.2009
12.5KB
pacat de fulger ca blocurile erau super :) :) :)
09.10.2009
20.1KB
peut-etre... (1)
21.09.2009
29KB
1. Vedere din Pantelimon
Criza Financiara dar se lucreaza nu gluma cu atatea Macarale
20.08.2009
16.1KB
este putin cam out of focus sau mi se pare mie? poate este din cauza rezolutiei.
mi se pare si cam subexpusa, nu inteleg de ce ai compensat negativ expunerea ( -1/3). nu am lucrat cu Canon niciodata, are tendinte de supraexpunere?
07.06.2011
39KB
pareri critici sfaturi!
07.01.2009
31KB
:dinti:
26.04.2009
41.2KB
singura
27.09.2009
38.2KB
amic_maria bun venit pe forum, sper sa inveti cat mai multe despre fotografie alaturi de noi.
Pentru inceput iata cum vad eu prima ta imagine. Nu este chiar cea mai reusita, insa am incercat sa fac cate ceva pentru a arata mai bine si pentru ca tu sa tragi niste invataminte:
- am eliminat cerul care este "ars", incorect expus, daca vrei poti citi despre expunere corecta aici:
- am aplicat regula treimilor
06.01.2010
50.7KB
punem si aici, desi nu cred ca are vreun rost, dar orisicat - de vanzare trei cutii de diapozitive 4x5 Kodak Ektachrome 100S. Sigilate, ok,tot ce vreti. Pretul pe cutie este de £13. Faceti calculul. Acestea sunt obiectele cu pricina
14.02.2009
19.2KB
asa da :nebun:
28.03.2009
16.3KB
Vand aparat foto digital Fujifilm FinePix S2000 HD
La cutie, foarte putin folosit, cabluri de conectiune, telecomanda, capac, cordeluta, garantie inca 1 an jumate. Pret 1000 ron
Rez. senzor (Mp): 10
Zoom optic: 15x
Distanta focala (mm): 5.0 - 75.0
Viteza obturator (secunde): 1/4. to 1/1000
Blitz integrat: Da
Lentile: Fujinon
Distanta de focalizare (normal, cm): Wide: Aprox. 70 cm / 2.3 ft. la infinit Telephoto: Aprox. 2.5 m / 8.2 ft. la infinit
Distanta de focalizare (macro, cm): Wide: Aprox. 10 cm - 1 m / 3.9 in. - 3.3 ft. Telephoto: Aprox. 70 cm - 3.5 m / 2.3 ft. - 11.5 ft.
Rezolutii foto: 3,648 x 2,736 (10M) / 3,648 x 2,432 (3:2 format) / 3,648 x 2,056 (16:9 format) / 2,592 x 1,944 / 2,048 x 1,536 / 1,920 x 1,080 (16:9 format) / 1,600 x 1,200 / 640 x 480
Fotografiere continua: Da
Format poze (tip fisier): JPEG (Exif Ver 2.2), MPEG4 (ISO standard), WAVE format, Monaural sound
Declansare automata (sec): Aprox. 10 / 2
Rezolutii film: 1,280 x 720 / 640 x 480 /320 x 240
Tip memorie: SD / SDHC
Capacitate memorie standard (MB): aprox. 55
Interfata PC: USB 2.0
Interfata: HD OUT, NTSC / PAL
Ecran LCD (inch): 2.7
Dimensiuni (W x D x H mm): 111.0 x 75.7 x 78.9
Greutate: 386 g
Scene:Portrait, Landscape, Sport, Night, Fireworks, Sunset, Snow, Beach, Museum, Party, Flower, Text, Auction
Alimentare: 4 x AA
Pret: 1000
Contact: 0722857272
16.08.2009
36.7KB
Un lac din imprejurimi...
12.02.2009
33.4KB
batranul rabdator...
31.03.2010
39.9KB
un cadru prea larg pentru pescarus ca subiect!
06.01.2009
27.9KB
"Alb"
02.07.2009
24.7KB
Multumesc,pentru comentarii
31.01.2009
7.9KB
heh heh....am sa mai pun ca am destule...si da sunt facute de mine
Doar ca aparatul e doar un simplu casio Exilim cu underwater case , daca aveam ceva mai bun iesea ceva spectaculos.
Hai sa mai pun una...si ms pt reviste , doar ca stau cam prost cu timpul liber
Bafta !
17.12.2008
35.9KB
"orange"
11.09.2009
21.3KB
Vand Body Canon EOS D1000/Rebel XS cu obiectiv Canon 15-55mm IS (cu stabilizator).
Aparatul are sub 10.000 de cadre trase (durata de funtionalitate garantata 100.000 cadre), are incarcator de camera, auto si card de 4GB. Cel mai bun DSLR de 10Mpix dupa testul de la dpreview:
Aparatul arata si functioneaza perfect, accept orce test.
Pret 1750RON valabil in Cluj si Bistrita.
Informatii pe muzsielod@yahoo.com, sau la nr. de tel: 0765398711 si 0742878915.
Nu vand separat, nu fac schimburi si nu negociez! :)
07.02.2010
37.5KB
aripi3
05.06.2009
39.8KB
:hi:
11.03.2011
46.5KB
pe fond albastru
04.08.2009
28.5KB
peaceful (pt. mine cel putin)
20.09.2010
42.4KB
Vand Canon EOS 50D body + Grip STD C40D + 2 acumulatori Tip BP-511, 1500 mAh BONUS, nou, are 1000 cadre, cu garantie pana in 24.04.2010. Achizitionat de la F64 in 24.04.2009.
Pachetul include camera, capac body, cabluri conectare, acumulator si incarcator, curea de gat, cd drivere si soft, manuale, grip si 2 acumulatori bonus
Pret 1000 EURO
01.06.2009
8.3KB
Vand kit CANON EOS 7D + CANON EF-S 15-85 IS USM in garantie.
Body: 8000 de cadre,fara urme de uzura,folosit ocazional si perfect intretinut.
Obiectiv: foarte putin folosit,cateva sute de cadre, ca nou.
Vine cu absolut toate accesoriile originale, cutie, factura, garantie.
NU vand separat camera de obiectiv, NU sunt interesat de niciun fel de schimb!
Accept orice fel de test in Bucuresti!
Ofer bonus urmatoarele:
Crumpler Jimmy Bo 500 Black(nou),
Curea Blackrapid RS-7(noua),
Parasolar CANON EW-78E,
Filtru Kenko UV PRO1 D.
PRET: 5000 RON
Contact: 0785895355