da, ultimul an am pozat doar pe mostenitoare, nu mai stiu daca am mai urcat pe aici imagini, asa ca scuzati eventualele duble
30.07.2011
32.8KB
fluturas pe floricica
08.06.2009
56.9KB
in privirea ei e totul... :)
20.04.2010
32.3KB
foto 4
08.01.2009
35.9KB
Canon 450D body (12000 de cadre trase pana acum)
+ battery grip
+ a doua baterie
+ obiectiv stoc 18-55 IS
+ obiectiv 50mm F1.8 (plus doua filtre UV si Pol circ Hama)
+ obiectiv LensBaby Muse 50mm F2 (plus lensbaby creative aperture kit)
+ card sdhc clasa 6 de 8 GB
+ declansator wireless sm-602
+ Geanta LowPro ( Lowepro Nova 180 AW Brown ) - 2400 RON negociabil
Optional + obiectiv Tamron 28-75 F2.8 + plus filtru de protectie - 1200 Ron
Optional + blitz 430 exII - 1000 Ron
Ma cam grabesc pentru ca vreau sa cumpar un 5d mark II de la un amic la un pret mai mult decat rezonabil.
PS: scuzati pozele arata oribil (sunt facute cu un aparat compact).
==================================================
==================================================
Am vandut dintre ele. Au mai ramas:
- Grip BG-E5 - pentru Eos 450D / 1000D / 500D + o baterie - 300 Ron
- obiectiv stoc 18-55 IS - 100 Ron
- obiectiv LensBaby Muse 50mm F2 (plus lensbaby creative aperture kit) - 200 Ron
- card sdhc clasa 6 de 8 GB - 50 Ron
- Declansator wireless SM-602 pt Canon 1000D, 450D, 550D, 60D - 100 Ron
- obiectiv Tamron 28-75 F2.8 + plus filtru de protectie - 1100 Ron
Preturile sunt usor negociabile.
12.01.2011
36KB
Salut cata! Bine ai venit pe aceasta sectiune.
Din link-ul tau am extras doar doua poze care mi-au starnit atentia: DSC00601 .jpg si C00564.jpg .
Nu inteleg totusi de ce pozele tale sunt asa de "soft". Daca ai tinut la raportul pret/calitate, atunci e de inteles alegerea ta asupra sculelor foto. Din curiozitate, cat te-au ajuns sculele?
Despre fotografiile tale pot spune ca de acum incolo vei fi un om nou, in sensul in care trebuie sa depui mai multa munca si interes pentru:
- a invata sa incadrezi mai bine
- a face poze subiective , cu alte cuvinte trebuie sa-ti formezi un stil estetic care sa se oglindeasca in fiecare poza personala.
Te mai asteptam cu posturi.
Lumina faina,
Astebaniss
merci de urari !!!! :) am dat pe scule 3200 ron pana acum.calitatea obiectivelor sony 18-70 si tamron 70-300 a facut ca imaginile sa fie destul de soft si cu destule aberatii cromatice.acum folosesc mai mult minolta 28-105 si pot spune ca se vede o imbunatatire clara a calitatii pozelor.ma gandesc acum sa achizitionez un minolta 28-75 f/2,8-4 si calitatea pozelor o sa fie alta.mai mult,e primul meu dslr si fiind vremea destul de urata nu am avut posibilitatea de a fotografia prea multe peisaje si de a face probe.sunt sigur ca in timp voi progresa in ceea ce priveste calitatea imaginilor facute.si nu in ultimul rand o sa invat din sfaturile care mi se dau de fiecate membru al acestui forum.pana la urmatoarea "transmisie" SARBATORI FERICITE si LA MULTI ANI !!!!!!
:hi:
23.12.2008
40KB
Poza de buletin :D
05.01.2009
36.4KB
...:hi:
29.08.2009
45.6KB
Una din cele 6 specii de orhidee care le am.
28.03.2013
27.5KB
branduse Milka :rotfl:
26.09.2009
43.3KB
nikon d80 body la cutie impecabil toate accesoriile, 21.000 cadre - 1450 ron
canon eos 450d body stare f buna pana in 7000 cadre +lens 18-55 is+cadou surpriza-1500 ron
canon eos 400d body stare buna, accesorii, 22.000 cadre,chitanta verificare service - 800 ron
nikkor 24-120 af-d stare excelenta - 800 ron
disponibile in Bucuresti
0727.97.07.97 sau 0751.760.367 y.m code_gsm
17.12.2010
36.2KB
:dinti:
26.04.2009
61.2KB
2.
29.05.2009
43.2KB
Salut !
Sunt ceva mai nou pe acest forum, chiar "foarte" nou, adica inscris chiar azi.
M-am inscris pentru ca mi-a placut "atmosfera" de aici.
Asadar prea multe comentarii nu-mi permit.
Un mic amanunt legat de ultima lucrare postata de astebaniss:
talpa piciorului apartinand personajului feminin eliminat, a ramas totusi
"agatata" de cotul copilasului ...
In rest, place mult.
Cele bune.
13.09.2009
5KB
Apus din 2001 facut cu un ap foto Zenit pr film Konika 100
17.08.2009
21KB
prins din intamplare! (curcubeu* scuzati greseala)
11.06.2013
47.2KB
Vand inel adaptor Canon FD-Canon EOS
Acest inel adaptor va permite folosirea obiectivelor manuale Canon FD pe aparatele
CANON EOS digitale moderne.
Produsul este nou,constructie metalica,focus la infinit.
Pret 270 ron
BUCURESTI
tel 0762411060 cosmote
tel 0725630660 vodafone,
tel 0747328915 orange
id mess: hashstanley
vezi foto,detaliile si oferta la zi aici
20.01.2012
4.6KB
O mare tentativa de peisaj...dar le ador pe celelalte...
one day...
01.08.2009
24.9KB
la lucru
08.06.2009
72.5KB
Bine v-am gasit!
13.04.2011
38.4KB
pe timp de criza :rotfl:
23.10.2009
28.7KB
deci, poza.
sper sa mearga.
04.12.2010
50.7KB
se admit astfel de prelucrari,in genere?
03.11.2009
38.6KB
Silky blue
27.03.2010
22.1KB
alb-albastru
02.09.2009
34.1KB
Unul din cei 2 celebri din parcul Carol
29.04.2010
52.4KB
iarna in Gradina Botanica din Iasi
14.01.2009
45.6KB
Si eu am procurat de curand un sony A 100 am obiective de la fostul minolta 35-80 si 70 210 lucreaza bine sunt multumit de el e ok aparatul :)
19.08.2009
26.3KB
Panorama Kotor, Panorama Budva
04.08.2011
41.1KB
floricele
20.05.2009
26.9KB
astept critici, sunt trase din mana la timpi de expunere 1/20,1/15
19.02.2009
57.7KB
Drum crucial(fragment)
Pe scara sufletului meu
M-am intilnit cu bunul Dumnezeu
Eu coboram mihnit din constiinta mea,
Iar El urca surizator spre ea.
Pe scara sufletului meu
M-am intilnit din nou cu Dumnezeu
El cobora solemn din constiinta mea
Iar Eu urcam surizator spre ea...
02.06.2010
54.6KB
Intersectari
16.10.2010
26.7KB
foto 6
08.01.2009
66.6KB
O alta ipostaza a printesei
07.08.2009
63.9KB
si s-a sfarsit.
22.12.2009
22KB
Revinb si eu dupa mult timp cu o fotografie. Ce credeti ?
30.11.2009
27KB
micul clown...
27.12.2009
40.3KB
Together
11.02.2009
41.1KB
Deseori este greu de ales o incadrare potrivita a unui subiect fotografic, fie ca vorbim de macro-fotografie, portret, peisaj, etc. Uneori mai trebuie sa mai decupam cate ceva, evidentiind mai bine subiectul prin crop .
Propun un exercitiu de crop, la alegerea oricui, pe o macro-fotografie. Fiecare e liber sa aleaga versiunea lui. Dati fraie libere imaginatiei ori pe fotografia de mai jos, ori pe fotografia proprie!
Fotografia originala este la linkul:
Precizez ca subiectul a fost plasat mai pe centru INTENTIONAT, special pentru o astfel de tema, pentru da libertatea cropului din toate directiile.
Prima varianta de crop la care m-am gandit este chiar imaginea atasata.
Astept si alte variante dar si alte poze cu exemple de crop fata de fotografia originala. Succes. :wink2: