Almost Xmas
Imi cer scuze ca am postat de mai munlte ori, dar nu stiu cum sa pun toate pozele intr`un singur post !
18.11.2010
26.1KB
Salutare si bine v-am gasit , va supun criticii (binevenita) o poza facuta in decembrie 2008 .
15.02.2009
39.1KB
e sau nu e greta flamanda? este mareee si... cu siguranta flamanda! :zzz:
felicitari pentru surprinderea momentului.
nu stiam ca te intereseaza astfel de fotografii wild life, lavana!! :wink2: :cool:
Posibil sa fie si flamanda,ca nu am mai avut onoarea sa stau cu ea la masa( intre prima si ultima poza trecuse o ora si 10 min:am pindit -o, de cum s a asezat la pescuit,s a dus sa pape pestele,s a uscat ,s a pieptanat,si a facut siesta,stind intr un piciorong,apoi ,a venit iar aici,unde o arata poza, la pescuit) Am o diaporama doar cu acest eveniment din viata ei si a mea.
In alta zi,am stat si eu la pinda ,unde sta ea,pina a venit pestele,hihi!
Pe net,zice ca o cheama Egreta mica. :)
24.03.2010
58.2KB
Fotofrafii realizate la ultimul festival FanFest ce a avut loc la sfarsitul lunii august 2007 la Rosia Montana.
Echipament: Canon EOS 400D + Canon EF 28-135 f/3.5-5.6 IS USM
09.01.2009
19.6KB
Echipament: Canon EOS 400D + 28-135mm IS USM
17.01.2009
37.1KB
topire
22.01.2010
32.3KB
tenebre
20.07.2009
13.8KB
Amandoi sub o palarie.
11.02.2009
29KB
Vin si eu aici cu o fotografie facuta in casa in seara Craciunului din 2006!
09.01.2009
27.6KB
am si eu brazi
30.01.2009
32.1KB
mumus, fara intentia de a fi ala care critica, ce ai pus este doar o poza de la un eveniment.. asta nu inseamna ca ai pus-o degeaba (tema este, pana la urma "poze cu masini" ) ; bineinteles, cu putin entuziasm si imaginatie, se poate si mai bine :)
dani7up2000, imaginea e misto - postprocesarea este foarte ok, contrast puternic, tonuri ferme, insa background-ul (locatia) nu avantajeaza subiectul mai deloc. Oricum, inteleg ca este o poza facuta "la fata locului" - din oportunitate, deci tinand cont de asta, overall este ok. Trebuie sa recunosc, pana la urma ca putine din pozele pe care le fac sunt surprinse; marea majoritate sunt "regizate" :)
16.12.2009
44.5KB
2. Tunel
26.05.2010
29.9KB
silent
02.02.2009
18.8KB
PREMIILE primei editii a concursului organizat in "Piata de fotografie":
Primii trei clasati vor primi cate un Kit de curatare aparat foto.
P.S: Astept in continuare propuneri de tema pentru concursul lunii decembrie.
Foto premiu cu titlu de prezentare.
ce ziceti de fotografia aceasta ? nu este editata deloc.
19.12.2009
72.1KB
Asociatia ArtImage din Cluj-Napoca lanseaza o noua invitatie pentru iubitorii de fotografie:
Workshop de fotografie “Toamna, ca o vulpe rosie” (7-9 octombrie 2011), Salciua, jud.Alba
Numar de locuri: 14
Costuri: 200 lei (includ: cazare 2 nopti, doua cine, doua mic-dejunuri, 1 picnic si 1 pranz, alte cheltuieli administrative )
Inscrieri: incepand cu data de 10 septembrie pana la ocuparea locurilor, pe adresa artimage_cj@yahoo.com sau la nr.tel.0745666116.
Plata: numerar in zilele de joi 15, 22, 29 septembrie intre orele 17-20 la sediul ArtImage Biblioteca Judeteana “Octavian Goga” Cluj, etaj 6, dreapta
“Veniti cu noi sa fotografiem toamna , care se furiseaza ca o vulpe rosie prin poieni si paduri neobsnuit de frumoase. Veti fi condusi de catre Ioan Florea, iar Mircea Albu va va arata ce şi cum să fotografiaţi, cum să compuneţi sau să recompuneţi imaginea.Veti petrece clipe de neuitat, adunand in palmaresul fotografic imagini care va vor apropia si mai mult de fotografie, dar si de natura. 7-9 octombrie la Poalele Muntilor Trascau, pe valea Ariesului vor fi zilele în care veti avea ocazia de-a va (re)defini fotografia de toamna.”
Detalii privind programul pot fi gasite pe sectiunea Evenimente - Workshopuri.
18.09.2011
81.6KB
Brasov Magura
01.01.2009
9.4KB
Am transformat una din camerele casei intr-o Camera Obscura (google pentru detalii) si am fotografiat-o. Serie care va fi, sper gata pentru expozitie in vara.
Ustensile: Hasselblad H1 + 35 mm, film Fuji Pro 400H, scanner Imacon X1.
Astept pareri :)
25.11.2008
33.4KB
Iarna peste oras...
30.12.2010
29.7KB
Fetita
01.08.2009
50.9KB
verde
09.08.2009
36.9KB
Vand Nikon CoolpixP50.Il am din septembrie 2008 si mai are 21 luni garantie.
Arata si functioneaza impecabil.Are in cutie toate accesoriile kit.Bonus Husa piele Originala Nikon.
Pret 350 lei.
21.12.2008
23.4KB
mini kitchen
08.11.2009
55.8KB
Salut,
Alaturat se poate vedea imagunea originala de la fotografia de mai sus.
E doar o conversie jpg.
Christian
26.12.2008
11.5KB
plante carnivore 2
09.08.2009
71.3KB
Inel adaptor si inel macro Canon,Nikon,Olympus,Pentax,Sony NEX,obiective M42
pret 70-300 ron
vezi foto,detaliile si oferta la zi aici
BUCURESTI
tel 0762411060 cosmote
tel 0725630660 vodafone,
tel 0747328915 orange
id mess: hashstanley
04.10.2011
54.2KB
chiar doua
01.05.2010
22.9KB
Vand Fuji S9600
Aparatul folosit si in stare perfecta de functionare!
Pachetul contine:
Fujifinepix S9600
Kit 3 filtre: polarizare circulara, UV, fluorescent
2 seturi de acumulatori: Sanyo folositi + GP noi, nefolositi
Card CF 4Gb + SD 1GB
Parasolar
Neck strap
Cablu USB
Geanta Foto
Pret negociabil
0726731692 Ionut
Aparatul e in perfecta stare de functionare, vine cu toate accesoriile din dotare specificate de producator, inclusiv cutia originala de depozitare + actele de provinienta (cumparat de la magazinul F64), ofer manualul de instructiuni printat si copertat in limba romana . Accept ORICE proba pe durata nelimitata de timp. Motivul vanzarii upgrade la NIkon D300.
Deasemeni ofer celor interesati si gripul compatibil D80 + 2 acumulatori NOI si cardul de 8G Sandisk extrem III !!!! (sigur la un pret echitabil)
cei interesati rog sa ma contacteze pe mail yourmind007@gmail.com deoarece il verific zilnic sau tel. 0727378969 dupa caz.
11.07.2009
2.3KB
"Caldura mare, ma cherie!"
31.07.2009
51.3KB
vand nikon d90,6500 cadre,arata si functioneaza impecabil,primit de la cineva de afara ,ofer bonus 2 acumulatori si o telecomanda ml l3 ,se poate proba in bucuresti ,trimit si afara cu plata ramburs.PRET 2100 ron :hi: