Sunt nou pe acest forum si vreau sa va prezint aparatul meu... adica Fuji S9500. Eu cu acesta imi fac treaba, dar sunt la inceput.
14.04.2009
37.5KB
"fir" (tulpina)
10.05.2013
31.1KB
Postez aici fotografia cu care particip la concursul lunii decembrie pt ca acolo unde am pus-o eu nu se uita nimeni vad. Sper sa va placa.
05.12.2008
41.7KB
Salut,
Inceput de ploaie.
Image input equipment manufacturer: FUJIFILM
Image input equipment model: FinePix S5Pro
Software used: Adobe Photoshop CS2 Windows
Multumesc pentru critici si comentarii.
Christian
19.12.2008
9.3KB
curcubeul dintre noi
25.09.2009
69.3KB
un copac....si trei oameni
23.09.2009
41.9KB
Long road
29.12.2008
23.9KB
inca o luna cu nori
17.06.2009
17.9KB
3a
22.02.2011
40.1KB
-Acumulatori Sanyo AA 2700 NOU
-CompactFlash Elite Pro 133x 8GB NOU
Pret:
-acumulatori =10,00 ron/buc (fix)
-CompactFlash Elite Pro 133x 8GB =110,00 ron (fix)
11.08.2009
63.5KB
"buburuza" :zzz:
09.10.2009
28KB
Foto 1 expunere 6 secunde facuta de acasa de la geamul camerei
25.08.2009
19.7KB
aterizare
26.05.2009
13.8KB
Blitzul este second hand dar arata impecabil si merge fara absolut nici o problema!orice test!!!
Compatibilitate: Nikon, Canon eos 350 testat, posibil si alte canonuri!
blitzul poate fii controlat doar pe orizontala de la 90 pana la 45 de grade
pret: 200 Ron
pt mai multe detalii tel: 0726 028 828
email/ id :nccfree_forever@yahoo.com
28.07.2009
10.7KB
vand canon 40d in perfeccta stare atat estetic cat functional cam 13mii expuneri,lcd-uri cu folie protectoare,grip hahnel nou. obiectiv canon 18-55 (faraIS)cu filtru uv si parasolar,nou+accesorii din cutie .Pret.2500roni
contact ;tel: 0744188730
mail: pfspectrum@gmail.com
16.04.2010
16.1KB
O bisericuta in Praga unde slujeste un Preot din Romania,o cunostinta...am inceput sa prelucrez seria ce am tras in week-end in Cehia.
17.02.2009
75.6KB
Canon Powershot G9,impecabil, acumulator,incarcator, curelusa de gat, cablul USB,cablul TV,card 2Gb.
"Canon PowerShot G9, varful de gama al camerelor compacte produse de Canon, prezinta acelasi design deosebit, in stil retro, in spatele caruia se ascund o sumedenie de functii avansate si tehnologii de ultima ora. Este un aparat foarte capabil, echipat cu: un senzor de imagine de 12.1 milioane de pixeli, un obiectiv deosebit cu stabilizare de imagine, ultimul procesor de imagine Digic III, ecran LCD 3 inch, posibilitatea de a capta imagini in format RAW, valori ridicate ale sensibilitatii ISO, mod video cu rezolutie mare (XGA), hot shoe pentru a putea monta blitzuri profesionale din gama Speedlite si, nu in ultimul rand, un mod foarte facil si flexibil de a printa imaginile direct din aparat.
Specificatii:
- senzor CCD de 1/1.7", rezolutie efectiva: 12.1 MPx;
- zoom optic 6x cu stabilizare de imagine (35-210mm);
- diafragma f/2.8-4.8
- procesor de imagine DIGIC III cu detectia fetei;
- formate fisiere: JPEG (exif 2.2), RAW, AVI;
- 9 puncte de AutoFocus;
- ISO Auto sau ISO 80-1600;
- timp de expunere: 15sec - 1/2500sec
- card memorie: SD, SDHC, MMC, HC-MMC, MMC-Plus, HC-MMC-Plus "
Rview :
1100 ron
10.12.2008
36.1KB
astept critici pe marginea fotografiei mele,
01.06.2010
40.1KB
Iarna in Voronet...
Camera:Nikon WB:Auto 0,0 Exp:1/100/f22 Iso:800
11.03.2010
38.4KB
Doi la apa
28.03.2010
36.2KB
Foto 1
Sunt facute prin iunie anul acesta
22.08.2009
22.2KB
cadru 2
10.02.2010
36.6KB
"hmmm....that was not a good idea"
21.07.2009
42.9KB
Cu dragoste pentru fiinte ca voi...
26.04.2010
29.7KB
aceasta este printre primele 10 poze facute cu aparatul din avatar...inca sunt un teste cu el...si sunt curios de parerea voastra....
poza e facuta in wide.
12.12.2009
30.1KB
.....!a
24.07.2009
41KB
toamna
01.11.2009
64.6KB
2).
a
22.02.2011
23KB
Lighty ice...
15.01.2009
111.5KB
limita.
28.07.2009
11.7KB
pasarea castiga
26.05.2009
31.3KB
raze...
04.06.2009
24.9KB
:rotfl:
Atunci, "magar" sa fie :wink2:
27.08.2009
63.1KB
Galeria making off!
La un workshop fiecare isi rezolva parte din lacunele personale.
Acesta este un punct forte al workshopurilor lui Dan. Discutii individuale functie de nevoi.
N-as putea exprima punctual ce am invatat. Mi-am lamurit anumite aspecte privind lumina, folosirea filtrelor, am vizionat diaporame bine realizate.
Oricum, de la participarea la acel works am simtit o evolutie calitativa in fotografiile mele.
28.11.2009
67.1KB
Titlul: Where flowers bloom so does hope.
P.S. Ma tem ca poza si-a pierdut foarte mult din sharpness cand am redimensionat-o.
29.05.2009
34.8KB
Scoici fosilizate,din fosta Mare a Sarmatiei(delulul Bucium-Iasi ) :nod:
01.09.2009
60.8KB
Va salut,
Sunt nou pe aici si am zis ca incep cu aparatura pe care o posed si anume un Sony a700, bltz sony hvl f42 am iar obv minolta 17-35 2.8-4, 28-135 4-4,5, 35-70 4 si 70-210 f4 aka Beercan
Personal sunt f multumit de setupul meu iar in perioada urmatoare voi incepe sa postez imagini aici.
Prima e o mostra la iso 1600 pentru cei care au indoieli in legatura cu sony...
20.10.2009
48.5KB
Iarna in Targoviste...:D
Camera:Nikon WB: Direct Sunlight 0,G1 Exp:1/250/f7,1 Iso:100